Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Doğal Terlemeye Engel Olmadan Ter Kokusu ile Savaşın


Çoğu kişi terlemekten rahatsız olur ve bunu önlemek için çeşitli yöntemler kullanır. Oysaki terleme vücudun doğal bir tepkisidir ve sağlık için hayati önem taşır. Vücudun sağlıklı çalışması için gerekli olan terlemeyi kimyasal içerikli ürünler kullanarak önlemek hem terleme hem de vücuda kimyasalların girmesi sebebiyle çeşitli sorunlara yol açabilir. Yani, terlemeyi engellemek yerine bitkisel roll-on deodorant gibi doğal ürünler ile ter kokusunu önlemek çok daha doğru ve sağlıklı bir yoldur. Zira terlemenin faydaları gerçekten çok fazladır.

Terlemek Ne İşe Yarar? 

Terlemekten genellikle hoşlanmasak da neden terlediğimizi öğrendiğimizde aslında bunun sağlığımız için ne kadar önemli ve faydalı olduğunu da görüyoruz. Ter bezleri toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yardım eder ve bu da bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Terleme aynı zamanda vücudumuzda yükselen ısıyı düşürdüğü için uygun vücut ısısını korumamızı sağlar. Vücudumuzda iki farklı ter bezi çeşidi vardır, ilkine ekrin bezleri denir ve vücudun her yerinde bulunur. Ekrin bezleri toksinleri atmayı ve vücut ısısını düşüren terlemeyi sağlar. Diğeri ise saç kökleri gibi noktalarda bulunan epokrin bezleridir. Bu bezler stres, endişe gibi durumlarda terlemeyi sağlar. Yani terlemek ne işe yarar sorusunun en önemli yanıtı vücudu toksinlerden arındırmaya yardım etmesi ve vücut ısısını düzenlemesidir. Terlemeyi engellemek vücutta toksin birikmesine yol açabilir ki bu da birçok sağlık sorununa zemin hazırlar. 

Doğal Terlemeye Engel Olmadan Ter Kokusu ile Savaşın

Terlemenin Faydaları

Sürekli olarak önlenmeye çalışılsa da terlemenin o kadar çok faydası var ki! Terlemek vücudumuzun sağlıklı şekilde çalışmasına yardım eder. Terlemenin yararları arasında şunlar sayılabilir:

  • Toksin salınımı: Vücutta bulunan birçok toksinden terleme yoluyla kurtuluruz. Ter bezleri kanalıyla fazla tuz, alkol, kolesterol gibi maddeleri vücudumuzdan atarız.
  • Antibiyotik etki: Terlemenin hemen hiç bilinmeyen bir faydası da antibiyotik etkisi olduğudur. Sinek ısırıkları, yaralanmalar gibi durumlarda ter bezleri devreye girerek antibiyotik ajanlar içeren ter ile cilde antibiyotik salgılar. Bu, vücudun kendini doğal tedavi yöntemlerinden biridir.
  • Böbrek taşlarından korur: En ağrılı sorunlardan biri olan böbrek taşlarından korunma konusunda terin önemi büyüktür. Aşırı yağlı ve tuzlu yiyen, hareketsiz bir yaşam süren insanlarda böbrek taşı görülme riski diğerlerine kıyasla daha yüksektir. Oysaki egzersiz yapan kişiler egzersiz sırasında terleyerek yüksek miktarda toksin, tuz atımı sağlarlar böylece böbreklerin yükünü de hafifleterek böbrek taşı oluşmasını engellemeye yardım etmiş olurlar.
  • Ağır metal detoksu: Hem idrar hem de ter ağır metaller içerir. Yani ter vücudumuzdan ağır metalleri  de atmamızı sağlar. 

Gördüğünüz gibi terlemenin faydaları sandığınızdan çok daha fazladır. Kimyasal içerikli ürünler kullanıp terlemeyi önleyerek tüm bu faydalardan yoksun kalmanın yanı sıra çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasına da zemin hazırlayabilirsiniz. 

Doğal Terlemeye Engel Olmadan Ter Kokusu ile Savaşın

Terlemeyi Önlemeyen Doğal Çözüm Bitkisel Roll On Deodorant

Piyasada bulunan deodorantların birçoğu gözenekleri tıkayarak terlemeyi engelleyen kimyasal maddeler içerir. Yukarıda saydığımız tüm nedenlerle terlemeyi önlemek kesinlikle sağlıklı ve doğru değildir. Bunun yerine terlemeyi önlemeyen ancak ter kokusunu önleyen doğal içerikli bitkisel roll-on deodorant gibi ürünler kullanmak çok daha doğrudur. Bitkisel roll-on deodorant ter kokusunu önlerken koltuk altı kararmasını da engeller. Paraben, alkol gibi maddeler içermeyen ve giysilerde lekelenmeye neden olmayan bitkisel roll-on deodorant çeşitleri ile ter kokusundan kurtulurken sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Incia tarafından tamamen doğal içeriklerle üretilen bitkisel roll-on ve diğer tüm kişisel bakım ürünlerine göz atıp hemen alışveriş yapmaya başlayarak daha sağlıklı bir yaşam için ilk adımı atabilirsiniz.