Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Sertifikalarımız


ETKO COSMOS ORGANIC

COSMOS organik sertifikası sahibi olabilmek için ürünün tüm içeriği %95 oranında tarımsal maddelerden oluşmalıdır. Ayrıca bu %95 tarımsal madde içeriğine sahip olan ürünün içeriğinin de %20 oranında organik içerikten oluştuğunu gösteren bir sertifikadır.

ETKO COSMOS NATURAL

COSMOS Natural sertifikası ürünlerin içeriğinde kullanılan hammaddelerin en az %95’i bitkisel ve doğal hammaddelerden oluşmalıdır. Sentetik parfüm, boya, SLES, mineral yağlar, silikon, karboner gibi kimyasallar içermediğini gösteren bir sertifikadır.

CRUELTY FREE

Ürünlerimizin hayvanlar üzerinde test yapmadığını garantileyen sertifikadır.

VEGAN

The Vegan Society sertifikası: Hayvansal kaynaklı içeriklerin bulunmadığını ifade eder.

ECOCERT

Küçük miktarlarda izin vermiş kısıtlayıcı onaylı içerikler listesi (koruyucular dahil) dışında tüm içerikler doğal orijinlidir. Ecocert, ortalama olarak ürünlerin %99 doğal kaynaklı bileşenler içerdiğini onaylar.

HELAL

Helal sertifikası kozmetik ve güzellik ürünlerinde; islam hukuku ve ilkelerine uygun olarak üretilen, domuz eti ve türevleri gibi yasaklanmış içeriklerden arınmış, hayvanlar üzerinde test edilmeyen, ürün ve içeriklerinin hijyenik koşullarda üretildiğini, işlendiğini ve saklandığını gösteren ürünlere verilen sertifikadır. 

BRC

Hammadde alımından son ürünün müşterilere sevk edilmesine kadar tüm aşamalarda fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik tehlikelerin kontrol altında tutulmasını sağlayarak hijyenik, sağlıklı ve güvenli ürünler üreterek tüketici beklentilerini karşılamayı sağlar.

GMP

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen ürünlerin güvenilir koşullarda ve sistemlerde üretilmesi için hazırlanmış, ürünün üretilmesinden, son müşteriye iletilmesine kadar her aşamasını kontrol altında tutan kalite yönetim sistemi standardıdır.

CEVKO

Türkiye’de ambalaj atıklarının ekonomik ve düzenli geri kazanımı için sanayi, yerel yönetim ve tüketicilerin katkı ve katılımları ile sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin sertifikasıdır.

SIFIR ATIK

“Sıfır Atık”; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim sistemidir.