Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Doğal Yüz Temizliği ile Pürüzsüzlüğe Adım Adım


Avustralya’ya özgü küçük bir ağaç türü olan çay ağacının bilimsel ismi melaleuca alternifolia’dır ve Avustralya yerlileri olan Aborjinler tarafından yüzyıllardır geleneksel tedaviler için kullanılır. Bu ağacın yapraklarından elde edilen çay ağacı yağı, bugün tüm dünyada bilinen ve başta cilt olmak üzere saç, tırnak bakımı gibi çeşitli kişisel bakım ürünlerinde kullanılan doğal bir malzeme haline gelmiştir. Antibakteriyel etkisi de olan çay ağacı yağı, doğal yüz temizleme jeli gibi birçok doğal bakım ürününde kullanılan bir doğal şifa kaynağıdır.

Doğal Yüz Temizliği ile Pürüzsüzlüğe Adım

Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir? 

Cilde, saçlara ve genel sağlığa birçok faydası olan çay ağacı tam da bu sebeple günümüzde doğal kozmetik üretiminde en çok faydalanılan bitkilerden biridir. Çay ağacı faydaları arasında şunlar sayılabilir:

 • Antifungal yani mantara karşı tedavi edicidir.
 • Antiseptik etkisi vardır. Bu etkisi küçük yaralar, kesikler gibi yaralanmaların tedavisinin yanı sıra sivilce sorununun tedavisinde de etkili olmasını sağlar.
 • En sık karşılaşılan cilt hastalıkları arasında yer alan egzama ve sedef hastalığının tedavisinde kullanılır.
 • Saç dökülmesini azaltmada da etkilidir.
 • Çay ağacı yağının faydaları arasında saç derisini kepekten kurtarmak da vardır.
 • Bu doğal yağ kesiklerin, yaraların mikrop kapmasını önlemenin yanı sıra yaraların iyileşmesini hızlandırıcı etkiye de sahiptir. 
 • Yara izlerini tedavi eder.
 • Yapılan araştırmalar bu yağın kanserle savaşma konusunda da etkili olduğunu göstermiştir.
 • Gargara olarak kullanıldığında ağız kokusunu ortadan kaldırır.
 • Tırnak mantarına karşı en etkili doğal tedavi yöntemlerinden biridir.
 • Çay ağacı yağı, aynı zamanda saçları derinlemesine temizler, gözeneklerin açılmasını sağlar ve bu da saçın daha sağlıklı olmasını ve daha hızlı uzamasını beraberinde getirir.
 • Çeşitli nedenlerle gelişen alerjiler sebebiyle ortaya çıkan kaşıntı, kızarıklık, yanma gibi semptomları hafifletir.
 • Çay ağacı yağı ayrıca mükemmel bir yüzey temizleyicisidir. Su ile karıştırılarak kullanıldığında yüzeyleri kusursuz şekilde temizler ve dezenfekte eder. Bu sebeple çay ağacı yağı doğal içerikli temizlik ürünlerinde de kullanılan bir bileşiktir. b

Çay Ağacı Yağı ile Sivilce Tedavisi

Başta ergenlik dönemindeki gençler olmak üzere toplumun büyük kısmında görülen sivilce, en yaygın ve rahatsız edici cilt sorunlarından biridir. Genetik, hormonlar, yanlış beslenme ve çevresel faktörler gibi birçok etkene bağlı olarak ortaya çıkan sivilce sorununun altında yatan fiziksel nedenlerden biri gözeneklerin tıkanmasıdır. Gözeneklerin tıkanması sonucu cildin ürettiği yağ birikir ve bu da sivilce oluşumuna yol açabilir. “Çay ağacı yağı neye iyi gelir?” sorusunun yanıtlarından biri de sivilcelerdir, zira bu yağın cildi derinlemesine temizleme ve gözenekleri açma etkisi vardır. Gözeneklerin tıkanmasını önlemek sivilce oluşumuna karşı en etkili yollardan biridir. Bu sebeple özellikle sivilce sorunu yaşayanlar için çay ağacı yağı içeren doğal yüz temizleme jeli gibi ürünler çok uygundur. Bu doğal içerikli ürünleri düzenli kullanarak cildinizi tahriş etmeden derinlemesine temizleyebilir ve böylece sivilce sorunundan kurtulmak için önemli bir adım atabilirsiniz. 

Temiz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Çay Ağacı Yağı

Elbette yalnızca sivilce sorunu yaşayanlar değil, temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ama bunu doğal yollarla elde etmek isteyen herkes, bu geleneksel şifalı yağı içeren ürünleri kullanabilir. Cildi yumuşak şekilde, tahriş etmeden temizleyen, cilde doğal bir ışıltı katan, cilt  sağlığını destekleyen, çay ağacı içeren doğal yüz temizleme köpüğü ve diğer ürünleri INCIA’da bulabilir ve satın alabilirsiniz. Incia ürünlerinin tamamı doğal içeriklidir ve cildinize hiçbir zarar vermeden doğanın gücüyle temizleyip bakım yapar.