Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

El (Avuç İçi) Terlemesine Doğal Çözüm Yolları


El terlemesi, pek çok insanın karşılaştığı bir problemdir.

Fizyolojik ya da psikolojik pek çok probleme bağlı olarak gelişen el terlemesini yaşayan kişiler, tokalaşma, el ele tutuşma gibi birçok durumda güçlük çekerek, gündelik hayatlarında pek çok durumda zorluklar yaşamaktadır. 

El Terlemesi Neden Olur?

El terlemesinin başlıca nedenleri arasında kaygı bozukluğu ve panik atak gibi psikolojik sorunlar yer alır. Bunların yanı sıra el terlemesi kalıtsal da olabilir. Ayrıca kullanılan ilaçlar, kan şekeri, regl dönemi ya da menopoz dönemi gibi nedenler sonucunda da el terlemesi oluşabilir. 

Ellerinizi Yıkayın

Ellerinizi düzenli olarak yıkamak el terlemesi sorununu azaltmaya yardımcı olur. Avuç içinde yer alan ter bezlerinin sık sık ter üretmesinin önüne geçmek için ellerinizi doğal sabunlarla yıkayabilirsiniz. Kimyasal içermeyen doğal sabunlar kullanmak ellerinizin sık yıkanması sonucu çatlamasını önler. Incia Doğal Arındırıcı Sabun kullanarak ellerinizi düzenli olarak yıkayarak el terlemesi sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

El (Avuç İçi) Terlemesine Doğal Çözüm Yolları

Karbonatın Gücünden Faydalanın

Tıpkı bebek pudrası gibi karbonat da güçlü bir nem emicidir. Bebek pudrasına alternatif olarak  karbonat kullanarak da avuç içlerinizdeki terleme sorununun önüne geçebilirsiniz. Karbonatın ter kokusuna ve terlemeye karşı kullanımı eskiden beri bilinen ve uygulanan doğal bir yöntemdir. 

Her Derde Deva Sirke

Antibakteriyel özelliği bulunan elma sirkesini su ile karıştırıp bir sprey şişesine doldurabilir, ellerinize sıkarak avuç içi terlemesi sorununuz için kullanabilirsiniz. 

Beslenmenize Dikkat Edin

Kahve ve kola gibi kafein içeren içeceklerin terlemeye neden olduğu bilinmektedir. Avuç içlerinizde aşırı terleme problemi yaşıyorsanız kafein tüketimine dikkat etmenizde fayda var. Bol su içerek vücut sıcaklığınızı dengede tutabilir, böylece terlemenizin azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Baharatlı ve acılı yiyeceklerin daha fazla terlemenize neden olduğunu unutmayın. 

Ada Çayı ve Siyah Çaydan Faydalananın

Elleri; ılık, demli adaçayı ve siyah çayın içine sokarak kısa bir süre bekletmek terleme sorununun azalmasına yardımcı olur. Adaçayının terlemeyi ve terleme sonucu oluşan kötü kokuyu azalttığı bilinir. Siyah çayda terlemeyi azaltan tanik asit yer alır. Soğuk adaçayı ya da siyah çay poşetlerini avuçlarınızda tutmak da el terlemesinin azalmasına yardımcı olabilir. Adaçayı ve siyah çay ile el terlemesi sorununuzun azalmasını sağlayabilirsiniz.

El (Avuç İçi) Terlemesine Doğal Çözüm Yolları

Stresten Uzak Durun

Stres, terlemenin başlıca nedenlerinden biridir. El terlemesi sorunu yaşayan insanlar elleri terledikçe stres olabilir. Stresten uzak durmak her ne kadar gündelik yaşam içinde pek kolay olmasa da daha sağlıklı bir yaşam için stres kontrolünüzü sağlamaya çalışabilirsiniz. Stresli olmadığınız zamanlarda daha az terlediğinizi fark edeceksiniz. 

Fizyolojik ya da psikolojik nedenlerle oluşan el terlemesinin gündelik hayatınızı olumsuz yönde etkilememesi için bu önerilerden yararlanabilirsiniz. El temizliğinizi ise doğal yağlardan oluşan INCIAArındırıcı Zeytinyağlı Sıvı Sabun ürünü ile yapabilirsiniz. INCIA Arındırıcı Zeytinyağlı Sıvı Sabun, içeriğinde yer alan bitkiler ve yağlar ile el hijyeninizi sağlarken cildinizin florasını korur. Yapay koku ve boyalar içermeyen arındırıcı sabun içerisinde yer alan lavanta yağı ve hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlar, ellerinizin güzel kokmasını sağlar.