Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

El Kuruluğu Neden Olur?


Gün içerisinde birçok yüzeye temas eden eller fiziksel ve çevresel koşullar nedeniyle kurur. El kuruluğu yaşayanlar için temizlik ve bakım ürünleri çok önemlidir. El kuruluğu neden olur diye düşündüğünüzde ilk akla gelen, mevsimsel koşullar ve çevresel faktörlerdir. Soğuk ve rüzgarlı hava, ısı değişimleri, sık sık ellerin yıkanması ve nemli bırakılması ellerde pullanma, çatlama, yıpranma gibi sorunlara yol açabilir. Yağlı, karma ve kuru cilt yapısına sahip olabilirsiniz ama ellerinizin sürekli ideal nem dengesinde kalması için doğru ürünleri seçmeniz gerekir. Ellerinizin cilt yapısına uygun ürünleri kullanarak cilt yapınızı güçlendirebilirsiniz. Nem desteği sunan ürünler sayesinde ellerinizin zarif görünümünü koruyabilirsiniz.

Ellerde Kuruma Problemine Yardımcı Olan Sıvı Sabun 

El temizliği sağlık açısından son derece önemlidir. Gün içerisinde kir, bakteri ve mikrop barındıran ellerinizi sıvı sabun çeşitleri ile temizleyebilirsiniz. Sık sık ellerin yıkanması cilt yüzeyindeki elastik yapıya zarar verebilir. Ellerde kuruma, pullanma ve çatlama gibi cilt sorunları ile karşılaşmamak için tercih ettiğiniz sabun çeşitlerinin doğal kaynaklı olması gerekir. Zeytinyağlı ve doğal bitki özleri ile geliştirilmiş özel formüle sahip bitkisel sıvı sabun çeşitleri ile cildinizin narin yapısını koruyabilirsiniz. Hassas ciltler için yatıştırıcı özelliklere sahip zeytinyağı, cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Cildin doğal bariyerine destek olarak pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. 

Doğal nem desteği sağlayan sıvı el sabunu çeşitleri sayesinde elleriniz daha canlı ve parlak görünür. Vitamin ve mineral yönünden zengin olan bitki özleri içeren sıvı sabun çeşitleri ile de ellerinizin daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. 

El Kuruluğu Neden Olur?

Kuruyan Eller için Nem Desteği

Cildinizin her noktası farklı cilt tipine sahiptir. Bu nedenle cildinizin her bölgesine ihtiyaç duyduğu bakımı yapmanız gerekir. Eller, gün içerisinde sürekli hareket ve temas halinde olduğu için en çok yıpranan cilt bölgeleridir. Ellerinizin esnek ve pürüzsüz olması için sık sık nemlendirilmesi önemlidir. Günlük nemlendiricilerin yanında tercih ettiğiniz el temizleme ürünlerinin yoğun nem desteği sunan özellikleri olmalıdır. Özellikle el temizliğinde kullanılan sentetik sıvı sabun çeşitleri ellerin kurumasına neden olabilir. Bu sorunu yaşamamak için, bitkisel kaynaklı ve mucizevi yağlar ile zenginleştirilen doğal sıvı sabunları kullanabilirsiniz. 

Ellerinizi yıkadıktan sonra kurulamanız gerekir çünkü nemli kalan eller dış uyaranlara karşı daha hassas bir yapıda olur. Rüzgar, ısı değişimi ve fiziksel etkenler nedeniyle kolayca çatlar. Ellerinizin daha dirençli olması için ideal nem dengesini koruması şarttır. Kuru ciltler için yoğun nem desteği sunan nemlendiriciler idealdir. Günlük kullanım için  çabuk emilen, yağlı bir his bırakmayan nemlendirici çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. 

El Kuruluğu Neden Olur?

Hassas Ciltler için Özel El Bakımı

Kuruyan, çatlayan, pullanan, kızaran ve tahrişe meyilli ciltler için kullanılan kişisel bakım ürünleri çok önemlidir. Doğal kaynaklı içerikler, kimyasal içermediği için hassas ciltler için daha uygun olur. Yapay koku ve boya içermeyen sabun çeşitleri ile ellerinizi temizleyebilirsiniz. Antioksidanlar ve doğal yağlar ile cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayabilirsiniz. El kuruluğu ve çatlama problemi yaşayan hassas cilt yapısına sahip kişiler, sağlıklı beslenmeye de önem vermelidir. Dengeli beslenme ve bol su içmek, cildin doğal elastik yapısına destek olur. 

Siz de ellerinize bakım yapmak, cildinizin doğal yapısını korumak ve pürüzsüz bir tene sahip olmak için INCIA Doğal Sıvı Sabun çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Hassas ciltler için sunulan özel zeytinyağlı formülü sayesinde doğanın iyileştirici gücünü cildinizde hissedebilmeniz mümkün. Bitkilerden ilham alan içerikleri, doğal kaynaklı temizlik ve bakım ürünleri arasından ihtiyaç duyduğunuz seçeneği hemen şimdi sepetinize ekleyebilirsiniz.