Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Hassas Ciltler İçin Doğal Roll On Deodorant ile Vücudunuz Güvende


Terleme vücudun sağlığı için son derece önemli etkileri olan doğal bir süreçtir ancak çoğu kişi terlemekten rahatsızlık duyar. Vazgeçilmez olan bu doğal sürecin önüne geçmek için kimyasal içerikli ürünler kullanmak ise vücut sağlığı bakımından büyük bir hatadır. Ayrıca kimyasal içerikli ürünler hassas ciltler için tahriş gibi kimi problemlere yol açabilme riski taşır. Kimyasalların ciltte oluşturabileceği hasardan korunmak, sağlık için gerekli olan terlemeyi engellemek yerine ter kokusuyla doğal yollarla mücadele etmek için en doğru alternatif doğal roll on deodorant kullanmaktır.

Terlemek Sağlığı Korur

Rahatsızlık duyulan terleme aslında vücudumuzun sağlığını korur. Vücudun üçüncü böbreği olarak adlandırılan cildimiz terleme yoluyla toksinlerden kurtulur. Terlemeyi önlemek bu toksinlerin vücutta kalmasına sebep olur ve bu da beraberinde böbreklerin bu toksinleri vücuttan atmak için çok daha fazla çalışarak zorlanması anlamına gelir. Terlemenin tek işlevi toksinleri atmak da değildir, terlemenin faydaları arasında şunlar sayılabilir:

  • Ağır metalleri vücuttan atmak
  • Antibiyotik etkisi ile hafif yaralanmaların enfekte olmasını önlemek
  • Böbreklerin yükünü azaltarak böbrek taşlarının oluşma riskini azaltmak
  • Vücut ısısını dengede tutmak

Bunların tümü vücudun sağlıklı olması ve doğru çalışması için kritik öneme sahip faktörlerdir. Terlemeye engel olmak umduğunuzdan daha ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmanıza yol açabilir.

Hassas Ciltler İçin Doğal Roll On Deodorant ile Vücudunuz Güvende

Hassas Cilt Nedir?

Hassas cilt çok yaygın bir sorundur ve kısaca iltihaplanmaya ve yan etkilere yatkın ciltlere hassas cilt denir. Hassas cilde sahip kişiler cilde temas eden ürünlerde bulunan kimyasallara, boyalara ve özellikle de sentetik kokulara karşı ciddi reaksiyonlar gösterebilirler. Ayrıca hafif sürtünmeler, hatta bazı kumaşlar bile hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir. Bu cilt tipine sahip olanların ciltlerine diğerlerinden çok daha fazla özen göstermesi gerekir. Aksi takdirde birçok sorunla karşılaşabilir, ciltlerinde acı veren tahrişler oluşabilir.

Hassas Ciltler Sentetiklere Karşı Çok Daha Korunmasızdır

Hassas ciltler sentetik maddelere karşı diğer ciltlere kıyasla çok daha savunmasızdır. Deodorant gibi kimyasal içerikli ürünler terlemeyi engelleyerek vücut sistemine olumsuz etkide bulunmakla kalmaz, aynı zamanda hassas ciltleri tahriş etme gibi riskleri de vardır. Bu ürünler hassas ciltlerde kaşıntı, yanma, kızarma gibi tahriş neticesinde ortaya çıkabilen bir takım semptomlara neden olabilir. Tüm bu sebeplerle hassas ciltler için en doğru seçenek hassas ciltler için doğal roll-on çeşitleridir. Bitkisel ve doğal maddelerden özel olarak formüle edilen hassas ciltler için doğal roll-on deodorant seçimi yaparak cildinizi koruyabilirsiniz.  

Sentetik Maddeler İçermeyen Doğal Roll On Deodorant Hassas Ciltlerin Kullanımına Uygundur

INCIA tarafından özel olarak formüle edilen doğal roll on deodorantlar terlemeyi önlemek yerine doğal içeriğiyle ter kokusunu önler. İçerdiği aloe vera, gliserin gibi bileşenler sayesinde ter kokusunu önlerken aynı zamanda hassas cildinize doğal bir bakım sağlar. Hem kadınlar hem de erkekler için üretilen doğal roll on çeşitleri ile ter kokmazken terlemenin vücudunuza sağladığı sayısız faydayı da engellememiş olursunuz.

INCIA tarafından hayvanlar üzerinde denenmeden, doğal içeriklerle üretilen bitkisel ve doğal roll on deodorant çeşitlerini şimdi inceleyip, içeriklerini gözden geçirip satın alabilirsiniz. Ayrıca yalnızca doğal roll on deodorant değil bitkisel şampuan, doğal içerikli sabunlar, nemlendiriciler, mineral filtreli güneş kremleri, doğal bronzlaştırıcılar gibi kimyasal içermeyen doğaya saygılı, sağlığa zarar verme riski bulunmayan kişisel bakım ürünleri  de INCIA’da sizi bekliyor. Şimdi alışveriş yapmaya başlayarak bu doğal ürünler ile kimyasalsız bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.