Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Incia’nın Doğal Bebek Çamaşır Sabunları ile Annelerin İçi Rahat!


Bebeğinizin dünyaya gelmesi günlük rutininizi fazlasıyla değiştirmenize neden olur. Bebekle birlikte hayatınızda değişen bir diğer durum da çamaşır yıkama düzeninizdir. Artık daha sık çamaşır yıkamak zorunda kalıyor olabilirsiniz. Peki, bebeğinizin çamaşırları için normalden farklı bir deterjan kullanmanız gerekir mi? Bebek kıyafetlerini yıkarken nelere dikkat edilmeli? Tüm bu soruların cevabını yazının devamında bulabilirsiniz. 

Kimyasal Deterjan Zararları Nelerdir?

Bebeklerin vücudu genel anlamda yetişkinlere göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla yetişkinlerde çok fazla sorun yaratmayan bazı durumlar bebeklerde büyük bir problemin kaynağı olabilir. Bu durumlardan biri çamaşır deterjanları kullanımıdır. 

Piyasada satılan deterjanların çoğu güçlü kimyasallar içerir. Kimyasal deterjanların içerisinde gerek ağartıcı gerek parfüm özellikli çok sayıda madde bulunur. Bu maddeler bebeklerde istenmeyen bazı durumların oluşmasına neden olabilir. 

Incia’nın Doğal Bebek Çamaşır Sabunları ile Annelerin İçi Rahat!

Bebeklerin solunum sistemi tam olarak olgunlaşmamıştır. Bu nedenle bebeklerin solunum organları çevresel irritanlara karşı daha hassas ve savunmasızdır. Kimyasal deterjanların içerisinde kıyafetlere hoş koku vermesi için ftalat adı verilen maddeler bulunur. Bebeğin kıyafeti bu maddeyi içeren deterjanlarla yıkanırsa bebek, giysisindeki ftalatları soluyabilir. Bu zararlı kimyasal maddeler, bebeğin solunum sistemine işleyerek dokularda hasar oluşturabilir. Solunum sistemindeki hasar bebekte astım ya da solunum düzensizliği gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. 

Deterjanların çoğu döküntülerin oluşmasına yol açabilir. 

Zararlı bir kimyasal olan potasyum hidroksit alerjik bebekleri daha çok etkileyebilir. Alerjik bebeklerin etkilenen cildi daha savunmasız hale gelir ve bu nedenle daha fazla kimyasal cilde nüfuz eder. Bu döngü bebeğin cilt sağlığını olumsuz etkiler. Kimyasal deterjanlardaki irritan maddeler bebeklerde atopik dermatit oluşumuna neden olabilir. Atopik dermatitte bebeğin cildinde kırmızı renkte, kaşıntılı döküntüler görülür. Bebeğin cildindeki döküntüleri kaşıması sonucunda yaralar oluşabilir. Sentetik maddeler cilt ve solunum sisteminin yanı sıra gözde de problemlere yol açabilir. 

Doğal Çamaşır Deterjanları Bebekler için İyi midir?

Doğal maddelerden üretilen çamaşır deterjanları bebeğin sağlığı için daha doğru bir tercihtir. Bebek giysilerini yıkamak için doğal bebek çamaşır sabunu kullanarak bebeğinizi irritan kimyasal maddelerden koruyabilirsiniz. INCIA çamaşır makinesi sabunu tamamen doğaldır. İçeriğindeki Hindistan cevizi, karbonat ve gliserin çamaşırlardaki kirin etkili bir şekilde temizlenmesini sağlar. Bu çamaşır sabunu ile yıkanan çamaşırlarda herhangi bir kimyasal kalıntı kalmaz. Ürün içerisinde bebeğinizin solunum yollarını ve cildini tahriş edebilecek parfüm, sentetik koruyucu gibi maddeler bulunmaz. 

Incia’nın Doğal Bebek Çamaşır Sabunları ile Annelerin İçi Rahat!

Doğal çamaşır sabununun içerisinde bulunan gliserin, bebeğinizin kıyafetlerini yumuşatıcıya gerek kalmadan yumuşacık yapar. Yine sabunun içeriğindeki doğal lavanta yağı sayesinde çamaşırlar güzel bir kokuya sahip olur. Çamaşır sabunu kimyasal içermediğinden bu sabunla yıkanan çamaşırların deterjandan arınması için uzun süre durulanmasına gerek yoktur. Bu sabun hassas cilde sahip ya da alerjik bebekler için gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Incia çamaşır sabunu pamuklu, yünlü, sentetik ve diğer kumaş çeşitlerinde kullanılabilir. Hem beyaz hem de renkli çamaşır için kullanıma uygundur. 

INCIA; kişisel bakım, anne bebek bakımı ve ev temizliği gibi pek çok farklı alanda doğal ürün kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir markadır. Güneş kreminden bulaşık deterjanına, bebek yağından dudak kremine kadar uzanan geniş ürün kataloğuyla INCIA, ihtiyacınız olan ürünü seçmeniz için size pek çok alternatif sunuyor. Hem kendiniz hem de aileniz için aradığınız bakım ürünleri INCIA’da sizi bekliyor!