Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Sağlıklı Bronzlaşmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler


Deniz, kum ve güneş üçlüsü keyifli bir yaz tatilinin olmazsa olmazlarındandır. Güneşin keyfini çıkarırken bronzlaşmayı da seviyor ama zararlı etkilere karşı kendinizi nasıl koruyacağınızı henüz bilmiyorsanız size iyi bir haberimiz var: Sağlıklı bronzlaşmak mümkün! Güneşin zararlı ışınlarına karşı kendinizi korurken, bronz bir tene sahip olmanın da keyfine varabilirsiniz. 

Nasıl Bronzlaşılır?

Bronzlaşmak cildinizin güneşle kurduğu ilişkinin bir sonucudur. Güneşten gelen UV ışınları ciltte bulunan melanosit hücrelerini tetikleyerek melanin üretilmesine neden olur. Melanin miktarının artması cilt renginin koyulaşmasını sağlar ve yaz ayları ile özdeşleşen cilt rengini oluşturur. 

Sağlıklı Bronzlaşmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik sebeplerle, bronz ten elde etmek için en çok tercih edilen yöntem güneşlenmektir. Eşit bronzlaşmış ve ışıldayan bir cilde sahip olmak istiyorsanız güneşlenme rutininizi gözden geçirmenizde ve sağlıklı bronzlaşmayı öğrenmenizde fayda var.

  • Güneşin cildinize yatay açılarla geldiği saatlerde güneşlenmeye özen gösterin. 
  • Güzel bir bronzlaşma sağlamak için giydiklerinizi gözden geçirin. Askılı veya bölgesel dekolteli mayo ve bikinilerin cildinizde iz bırakabileceğini unutmayın. 
  • Eşit bronzluk için sık sık hareket edin ve güneşe karşı pozisyonunuzu değiştirin. 
  • Geniş siperlikli bir şapka yardımı ile yüzünüzü ve gözlerinizi güneşten koruyun. 
  • Bronzlaşmak cildinizin nem kaybına neden olur, cildinizi sık sık nemlendirici ürünlerle destekleyerek esnekliğini korumasını ve sağlıklı kalmasını sağlayın. 

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Bunlara Dikkat Edin!

Bronz bir tene sahip olmak ve ışıl ışıl parlamak elbette ki harika; ama bu yolda en önemli varlığınız olan sağlığınızdan ödün vermediğinizden de emin olmanız şart. Güneşte nasıl bronzlaşılır öğrenerek, herhangi bir cilt sorununa yol açmamaya özen gösterin. Bilinçsiz şekilde güneşlenmek ciltte yanıklara, lekelenmelere, soyulmaya sebep olabilir. Ciltte oluşan hasarlar yoğun kızarıklıklar, yanma hissi, kaşıntı ve ileri seviyelerde su toplama şeklinde kendini gösterebilir.

Sağlıklı Bronzlaşmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Soyulmadan nasıl bronzlaşılır?” sorusuna cevap arıyorsanız cilt sorunlarının önüne geçmek ve sağlıklı şekilde bronzlaşmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Hızlı bronzlaşmak için yoğun bir şekilde güneşe maruz kalmayın, bronzlaşmayı sürece yayarak kontrollü şekilde yapın. Güneş ve denizin etkisi ile cildiniz yoğun bir biçimde nem kaybeder, cildinizin nem bariyerini desteklemek için koruma sağlayan uygun ürünler seçin. Yapay koku ve renklendirici içeren bronzlaştırıcılardan uzak durun, bu tarz ürünler cildinizde yıkıcı etkilere neden olabilir. Bol bol su içerek ve taze sebze-meyve yiyerek cildinizin nem bariyerini beslenme stilinizle de destekleyin.

Doğal Bronzlaştırıcılar ile Yazın Keyfini Çıkarın!

Denizde nasıl bronzlaşılır merak ediyorsanız, cevabı oldukça basit. Doğal bronzlaştırıcı ürünler tercih ederek cilt sağlığınızı koruyabilir, göz alıcı bronz bir tene sahip olabilirsiniz. Siz denizin keyfini çıkarırken, cildin konforlu bir şekilde renk almasını sağlayan bronzlaştırıcı ürünler içerdiği değerli yağlar ile destekleyerek kadifemsi bir görünüme kavuşmasını sağlar. 

Doğal içerikli ürünleri ile kişisel bakım rutinlerini sağlıklı hale getirmeyi hedefleyen INCIA, sentetik koku ve boyalar olmadan temiz içerikli bakımı mümkün kılar. INCIA Bronzlaştırıcı Doğal Yağ pratik kullanımı ve doğal içeriği ile yaz aylarını siz ve sevdikleriniz için daha keyifli hale getirir. 

İçerdiği ayçiçek ve havuç tohumu yağı ile beta-keroten kaynağı olan bu doğal bronzlaştırıcı, cildin kusursuz bir görünüme kavuşmasını destekler. Ürün içeriğinde yer alan Hindistan cevizi yağı cildin nem bariyerini destekleyerek esnek kalmasını sağlar. Zeytinyağı ve Skualen cildi yumuşatarak canlılık kazandırır. 

Sentetik koku ve renklendirici içermeyen INCIA Bronzlaştırıcı Doğal Yağ, rengini ve eşsiz kokusunu içerdiği esansiyel yağlardan elde edilmiş doğal parfümden  alır. Güneşin keyfini çıkarırken doğal bir yolla bronzlaşmak ve cildinizin nem bariyerini desteklemek için temiz içerikli INCIA Bronzlaştırıcı Doğal Yağ’ı deneyebilir, yazın tadına varabilirsiniz.