Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Sivilce Neden Olur? Nasıl Geçer?


Sivilce birçok farklı yaştaki insanda sıklıkla görülen ‘bir cilt rahatsızlığıdır. Bütün yaş gruplarında görülmesine rağmen yoğun olarak gençlik ya da ergenlik çağındaki bireylerde daha sık görülen sivilce, genellikle ciddi bir sağlık probleminin belirtisi değildir. Hem ciltte bırakabileceği kalıcı izler nedeniyle hem de cilt yüzeyinde yarattığı hoş olmayan görüntüden ötürü can sıkıcı olabilir. Birçok genç insan beslenme tarzı, hava kirliliği gibi farklı sebeplerden kaynaklanan sivilce oluşumunu önlemek ya da var olan sivilcelerinden kurtulmak için farklı çözümler arar.

Sivilce Neden Olur? Nasıl Geçer?

Özellikle yüz bölgesindeki sivilceler; belli bir noktadan sonra çoğalabilir ve bunlardan kurtulmak için bilinçsizce tercih edilen kimyasal içerikli kozmetik ürünleri kalıcı lekeler bırakabilir. Böyle bir problemle karşılaşmamak adına doktor tavsiyesi dışında yalnızca doğal içerikli bakım ürünleri kullanarak sivilce oluşumunu engelleyebilir ya da var olan sivilcelerinizle mücadele edebilirsiniz. Kimyasal içerikli ya da katkı maddeli cilt bakım ürünleri, hem sivilce problemine yeterli çözüm üretemez hem de çeşitli yan etkileri sebebiyle cilt yüzeyinde farklı problemler doğurabilir.

Sivilce Neden Çıkar?

Sivilcenin ne olduğu kadar, neden olduğu da merak edilir. Sivilcelerin ortaya çıkma sebebi; cilt tabakasının altında yer alan kıl folikülleri ve yağ bezlerinin ölü cilt hücreleri ile karışıp tıkanmasıdır. Cilt yüzeyinde gerçekleşen bu tıkanma sonucunda komedon adı verilen siyah noktalar oluşur. Komedonlar da birlikte enfekte olduğu bakterilerin cildi tahriş edecek ve cilt yüzeyinde iltihaplar oluşmasına neden olacak kadar büyümesine yol açtığı için vücudun pek çok bölgesinde sivilcelerin oluşumuna neden olur. Sivilcelerin ortaya çıkmasına yol açan bu faktörlerin neye bağlı olarak geliştiği tam olarak bilinmez, ancak bu konuda en çok kabul edilen görüş, her bireye göre değişen hormonal yapının en önemli faktörlerden biri olmasıdır. Sivilceler vücutta yoğun olarak yağ bezlerinin yüksek oranda bulunduğu yüz, göğüs, sırt, omuz ve boyun bölgelerinde oluşur. Yoğun olarak ergenlikten otuzlu yaşların sonuna kadar vücutta devamlı görülen sivilceler, kadınlara oranla erkeklerin ciltlerinde daha yoğundur. 

Sivilce Neden Olur? Nasıl Geçer?

Sivilcelere Ne İyi Gelir?

Sivilce nasıl geçer sorusunun cevabını ararken, doğal yöntemlere başvurmanın en etkili yol olduğunu görebilirsiniz.Sivilcelerin tedavisi için cilt yapınıza göre en doğru tedaviyi uygulamakta yarar vardır. Kimyasal madde barındırmayan ve tamamen doğal olan bakım yöntemleri, doğru ve düzenli uygulandığı takdirde sivilce oluşumunun önüne geçer ya da var olan sivilcelerden kurtulmanız için büyük ölçüde yardımcı olur. Sivilcelerin tedavisinin başarılı bir şekilde tamamlanması, cildinizdeki sivilce yoğunluğuna ve cildinizin yapısına göre farklı sürelerde gerçekleşebilir. Bundan dolayı sivilce oluşumunun önüne geçmek ya da cildinizi sivilcelerden arındırmak için düzenli bir şekilde, cilt bakımını doğal içerikli ürünler ile yapmanız önemlidir. INCIA %100 doğal cilt bakım ürünleri, cildinizde sivilce oluşumunu engelleyerek temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

INCIA Kusursuz Güzellik Doğal Aromatik Yağ, cildinizin düzenli bir şekilde mükemmel bir görünüme sahip olmasını sağlarken muhteşem kokusu ile de kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Cildin yenilenmesine ve tazeliğini korumasına yardımcı olan bu ürün, tamamen doğal içeriğiyle cildin florasına uyum sağlar. INCIA’nın formülünde yer alan uçucu yağlar, teninizde ciddi bir rahatlık hissi elde etmeniz için size yardımcı olur. 

Sürdürülebilir bir çevre anlayışıyla doğada %100 geri dönüştürülebilir ambalajlarda sunulan INCIA ürünleri, sentetik yağ, silikon, paraben, parafen gibi yapay koruyucu ve kimyasallar içermediği için teninizin sağlığı için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz niteliktedir.