Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Vücut Çatlakları Neden Oluşur? Nasıl Geçer?


Hamilelik, hızlı kilo alıp verme ve ergenlik gibi vücutta meydana gelen ani değişikliklerde vücut çatlağı oluşur. Derinin birden genişlemesi ve daralması ile cildin elastik yapısında bozulmalar görülür. Kızarık, yırtılmış ve damarlı bir görünüm oluşturan vücut çatlağı, doğru bakım önerileri ile azaltılabilir. Özellikle yoğun olmayan ve yeni başlayan bacak çatlakları; doğru beslenme, düzenli egzersiz ve bakım teknikleri kullanılarak hafifletilebilir. Çatlak görünüm başlamadan önce önlem almak ve cildin daha dirençli olmasını sağlamak gerekir.

Bacak Çatlağı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Cildin yeteri kadar esnek olmadığı zamanlarda meydana gelen ani değişiklikler bacakların üst bölgelerinde çatlak görünümüne neden olabilir. Ergenlik, hamilelik ve adet dönemlerinde yaşanan hormon düzensizlikleri cildin yapısını bozar. Bacak ve vücut çatlağı oluşumunu önlemek için cildin esnek yapısını korumak gerekir. Bol sıvı tüketmek cildin daha elastik olmasını sağlar. Egzersiz yapmak ve sık sık hareket etmek özellikle bacak bölgesinde cildin daha dirençli olmasına yardımcı olur. Yürüyüş, yoga, pilates gibi beden kaslarının tümünü çalıştıran egzersizler ile cildinizin daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bacak Çatlağı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Cilt bakım rutininde vücudunuzu da unutmamanız gerekir. Peeling ve masaj gibi cilde enerji veren uygulamalar sayesinde cildinizdeki kan akışını hızlandırabilirsiniz. Cildin daha genç ve canlı görünmesini sağlamak için hücreleri harekete geçirebilmeniz mümkün. Ölü derilerden arındırılan ve doğru bir şekilde nemlendirilen cilt sağlıklı görünür. Kuru, çatlamış, pullanmış bir cilt ile savaşmak için bitkisel özlü nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Yağlı bir his bırakmayan, gün boyu nem desteği sunan, soft yapıdaki bakım yağları ile cildinizin doğal ışıltısını ortaya çıkarabilmeniz mümkün.

Vücut Çatlağı Nasıl Geçer?

Bedende yaşanan ani değişiklikler geride izler bırakır. Karın, göğüs, kalça, kol ve bacak bölgesi vücut çatlağının en sık görüldüğü yerlerdir. Hormonal değişikliklerin sebep olduğu vücut çatlakları genellikle tüm kadınlarda görülebilir. Tenin sağlıklı kısımlarından çatlak oluşan bölge kolayca ayırt edilir. İlk çatlak oluşumunda daha koyu renk olan çatlak çizgileri zamanla tenin açık bir tonuna dönüşür. Sağlık açısından bir risk oluşturmasa da estetik yönden rahatsızlık verdiği için akıllara vücut çatlağı nasıl geçer sorusunu getirir. 

Bacak Çatlağı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Vücut çatlağı oluşumunun ilk evrelerinde önlem almak daha iyi sonuç verir. Doğadan ilham alan, mucizevi yağlar içeren çatlak önleyici krem çeşitleri ile teninizi besleyebilirsiniz. İdeal nem dengesine kavuşan cildiniz, gerilmelere karşı daha dirençli ve esnek olur. Vitamin ve mineral desteği sunan nemlendiriciler sayesinde cildinizi derinlemesine nemlendirmeniz mümkündür. 

Destekleyici Bakım ile Pürüzsüz Bir Cilt

Cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşması için hem içerden hem dışardan desteklenmesi gerekir. Sivilce, kızarıklık, lekeler, vücut çatlağı gibi sorunlarla karşılaşmamak için düzenli ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Zengin besin değerleri içeren yiyecekleri günlük beslenme rutininize ekleyerek cildinizin doğal ışıltısını ortaya çıkarabilirsiniz. Birden kilo alıp vermek hem bedeniniz hem cildiniz için sakıncalı durumlar oluşturur. Bu nedenle ideal kilonuzda kalmaya özen göstermelisiniz. Cildin elastik ve pürüzsüz görünümünü koruması için spor yapmak gerekir. Kasların düzenli çalışması vücuttaki yağ birikimini azaltır ve daha sıkı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. 

Doğru nemlendiriciler ile cildinizin doğal yapısını destekleyebilirsiniz. Gün içerisinde çevresel ve fiziksel birçok olumsuz etkene maruz kalan cildinizi dirençli hale getirmek için doğadan ilham alabilirsiniz. Bitki özlerinden ve mucizevi yağlardan hazırlanan INCIA çatlak önleyici doğal bakım yağı ile cildinizi besleyebilirsiniz. Yapay koku ve renklendirici içermeyen bakım yağı sayesinde cildinize meyvelerin tazeleyici etkisini sunabilirsiniz.