Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Bebek Doğal Güneş Kremi Kullanmak İçin 5 Neden


Havaların ısınıp güneşin sıcacık yüzünü göstermesi ile birlikte açık havada dolaşmak, denize girip güneşlenmek en fazla yapılan aktiviteler haline geliyor. Ailece yapılan bu aktiviteler esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri, başta bebekler olmak üzere tüm aile bireylerini güneşin zararlı ışınlarından korumak. Güneşin zararlı ışınları olarak adlandırılan ultraviyole (UV) ışınları, başta ciltleri çok hassas olan bebekler olmak üzere her yaştan bireye zarar verebilme riski taşıyor. Bu sebeple yalnızca güneşlenirken değil, yaz boyunca açık havada yapılan tüm aktiviteler esnasında cildi bu zararlı ışınlardan korumak için koruyucu kullanmak gerekiyor. Ancak sentetik içerikli güneş kremleri de özellikle bebekler için çeşitli sağlık riskleri taşıyor. Bu yüzden sentetik maddeler içeren kremler yerine doğal içerikli mineral filtreli bebek güneş kremi en güvenli güneşten korunma yolu.

Bebek Doğal Güneş Kremi Kullanmak İçin 5 Neden

Mineral Filtreli Güneş Koruyucu Nedir?

Güneş kremleri, kimyasal filtreli ve mineral filtreli olarak ikiye ayrılır. Kimyasal filtreli kremler çeşitli kimyasal bileşenler içerir. Bu kremlerin bileşenleri titanyum dioksit ve çinko oksit isimli iki doğal mineraldir. Mineral bazlı bu güneş kremleri, özellikle bebek güneş koruyucu olarak en doğru tercihtir. İşte, karşınızda bebeğinize doğal güneş kremi kullanmanız için 4 neden…

1- Doğal Güneş Kremi Zararsızdır

Bu kremler doğada bulunan minerallerden üretilir ve bebekler de dahil olmak üzere her yaştan kişi güvenle kullanabilir. 

2- Mineral Filtreli Güneş Kremi Yoğun Koruma Sağlar

Mineral filtreli doğal güneş koruyucu kremler kimyasal içerikli olanlardan farklı şekilde çalışır. Bu kremler UV ışınlarının vücuda girmesini engeller, yani ışınları vücuttan uzaklaştırır. Bu da doğal güneş koruyucu kremlerin güneşin zararlı ışınlarına karşı yoğun koruma sağladığı anlamına gelir.

3- Doğru Bebek Güneş Kremi Bebeklerin Vücudunda Kalıntı Bırakmaz

Özellikle bebekler söz konusu olduğunda kullanılan ürünlerin kolay temizlenmesi ve kalıntı bırakmaması önemlidir. Mineral filtreli güneş koruyucu vücuda kolay dağıldığı gibi bebeklerin vücudunda hiçbir kalıntı da bırakmaz. 

4- Daha Az Miktarda Kullanmak Yeterlidir

Mineral içerikli doğal güneş koruyucunun önemli bir artısı da daha az miktarda kullanımın yeterli olmasıdır. Bu ürünleri aha az miktarda kullanmak yeterlidir ve daha uzun süre koruyuculuk sağlarlar. Tüm bunlar bu kremlerin aynı zamanda daha ekonomik olduğu anlamına da gelir. 

Mineral Filtre ile Kimyasal Filtre Arasındaki Fark Nedir?

Bebeğiniz İçin En Sağlıklı Doğal Ürünler Incia’da

Hem bebekler hem de yetişkinler için ürettiği tüm ürünlerde doğal içeriklere sahip Incia markasında, bebeğiniz ve tüm aileniz için güvenle kullanabileceğiniz ürünler sizi bekliyor. Bebek için doğal güneş kremi, şampuan gibi tüm bakım ürünlerinin yanı sıra bebeklere zarar verebilecek maddeler içermeyen ev, çamaşır, bulaşık temizlik ürünleri de yine Incia’da sizi bekliyor. Tüm doğal içerikli Incia ürünlerine göz atıp bebeğiniz, eviniz ve kendiniz için ihtiyacınız olan doğal, çevreye saygılı ürünleri hemen satın alabilirsiniz.