Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Bebeklerde Cilt Kuruluğu Neden Olur?


Bebeklerde cilt kuruluğu sıklıkla yaşanan bir sorundur. Dolaşım sistemlerinin henüz oluşmamış olması bu sorunun en temel nedenlerinden biri olsa da başka sebepler de cilt kuruluğuna neden olur. Ancak bu durumu doğal ürünler ile ya da hipoalerjenik krem sayesinde aşmanız mümkün. Öncelikle, bebeğinizin cildinin neden kuruduğunu tespit etmeniz gerekir. Çözüm yolunu ise bu sebeplere göre belirleyebilirsiniz.

Bebeklerde Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Bebeklerde Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Bebeklerin cildi, çocuklara ve yetişkinlere kıyasla çok daha hassastır. Bu sebeple de dış etmenlerden kolayca etkilenir ve önlem alınmazsa bazı cilt rahatsızlıkları yaşanır. Bebeklerde cilt kuruluğu sorunu, en yaygın yaşanan ve en kolay çözüme ulaşan rahatsızlıkların başında gelir. Özellikle 2. aydan itibaren baş gösteren cilt kuruluğu bebeğiniz 5 yaşına girene kadar devam edebilir. Peki, cilt kuruluğu neden ortaya çıkar? Öncelikle aileden gelen kalıtsal özelliklere dikkat etmek gerekir. Anne ya da babanın cildi kuru ise bu durum bebekte de yaşanabilir. Kalıtsal aktarımın yanında, bebeklerin çamaşır temizliği oldukça önemlidir. Bebek giysilerini başka eşyalarla karıştırmadan, bir arada yıkamanız ve onların cildine uygun deterjan ya da yumuşatıcıları kullanmanız gerekir. Yıkama ve kurutma işleminin ardından bebeğinizin giysilerini  ütüleyerek zararlı unsurlardan tamamen kurtulabilirsiniz. 

Cilt kuruluğu özellikle sıcak günlerde ve yaz mevsiminde yaşanıyorsa sebep açıktır. Çünkü bebek ciltleri için ideal sıcaklık 18 ila 20 derece arasındadır. Bunun üstünde seyreden günlerde bebeklerin ciltleri ekstra hassaslaşır ve kurumayla birlikte kızarıklık sorunları da yaşanabilir. Bebeğinizi gölgede ve daha serin alanlarda tutmanız bebeğinizi daha rahat ettirecek, cildinde kurumaya yol açacak bir etkeni azaltacaktır yaz mevsiminde bebeğinizi her gün yıkamak isteyebilirsiniz. Ancak sık sık banyo yaptırmak da cilt kuruluğuna davetiye çıkarır. Bunun yerine onu gün aşırı içeriğine dikkat ettiğiniz ürünlerle yıkamanız daha doğru olacaktır.Banyo ardından kurulama işlemini de çok zarif temaslarla yapmanız gerekir. Ancak tüm bu aşamalara dikkat etseniz bile cilt kuruluğunun yaşanması mümkündür. doğal yağlar içeren bebek bakım ürünlerini kullanarak kısa zamanda çözüme ulaşabilirsiniz. ‘Doğal yağlar içeren bebek bakım ürünlerini kullanmanız cilt kuruluğu sorununu çözüme kavuşturmanızı sağlayacaktır. 

Bebeklerde Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Cilt Kuruluğunu Doğal Ürünlerle Aşmak Çok Kolay

Bitkisel ve uçucu doğal yağlar cilt sorunları üzerinde etki gösterdikleri için kozmetik firmaları tarafından sık sık kullanılır. Ancak bu içeriklere sahip ürünleri seçerken üretim aşamalarına da dikkat etmeli ve özellikle bitkisel yağları soğuk sıkım yöntemi ile elde eden ürünleri tercih etmelisiniz. Bebeklerin cilt bariyerlerini koruyan ve ideal nem seviyesini dengede tutan bir ürün kullanarak kuru cilt sorunu ile mücadele edebilirsiniz. Zeytinyağı, kantaron yağı, shea yağı ve yalancı iğde yağı gibi bitkisel içerikler kuruluk üzerinde hızlı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bunun yanı sıra E vitamini içeren ürünlerden de fayda sağlayabilirsiniz. Bu içerikleri sunan ancak paraben, parfüm ya da sentetik boya gibi zararlı unsurları barındıran ürünlerden uzak durmalısınız. Çünkü kimyasal ve sentetik barındıran formüller özellikle düzenli kullanımlarda bebeğinizin sağlığını tehdit eder. Bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan pek çok araştırma cilde sürülen kimyasalların kana karıştığını gösterir. Söz konusu bebeğiniz olduğunda ise bu kimyasallar gözünüze çok daha tehlikeli görünebilir, bebeklerin gelişim sürecinde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Tüm bu unsurlara dikkat ederek tamamen doğal yağları içeren jel kremler kullanmalı, hipoalerjenik ürünler seçmeli ve bebeğinizin narin cildine düzenli olarak uygulayarak kuru cilt sorununu sağlıklı bir şekilde aşmalısınız. 


Doğal kozmetik ve bakım ürünleri sunan INCIA, bebekler için de çok titiz bir çalışma süreci yönetir ve değişik  cilt sorunları için farklı formüller sunar. INCIA ürünlerini inceleyerek bebeğinizin cildine en uygun kremleri kolayca bulabilirsiniz.