Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Doğal Bebek Güneş Kremi ile Bebeğinizi Güneş Işınlarının Zararlı Etkilerinden Güvenle Koruyun


Güneşin zararlı etkilerinden korunmak her yaşta önemlidir. Ancak güneşin bebekler üzerindeki etkisi çok daha farklı olabilir. Bebeğinizin hassas ve narin cildini, florasını destekleyen bebek güneş kremleri ile korumanız çok önemlidir. Doğal bebek güneş kremleri, Ecocert sertifikasına sahip mineral yapıdaki özel formülleri ve tamamen doğal içerikleriyle güneşe karşı üstün koruma sağlar. En az doğa kadar saf içeriklere sahip Incia bebek güneş kremleri ile çocuklarınızı sağlıkla ve güvenle büyütün. 

Mineral Filtre ile Kimyasal Filtre Arasındaki Fark Nedir?

Saf ve Doğal Bebek Güneş Kremleri

Bebeklerin ciltleri yetişkinlerden çok daha hassas olduğu için güneş koruyucular da farklı şekilde formüle edilir.Doğal, saf ve mineral bileşenlerden oluşan bebek güneş koruyucu ürünler, özel yağ ve aktiflere sahiptir. Bebekler için güneş kremi formülleri, nazik ve doğal içerikleri sayesinde zararlı ışınlara karşı koruma sağlar. Ancak güneş kremleri ile birlikte dikkat etmeniz gereken başka önemli ayrıntılar da vardır. Bebeğinizin cildini korumaya, nemlendirmeye ve sağlıklı tutmaya yardımcı olmak için bazı ipuçlarından faydalanabilirsiniz:

  • Bebeğinizi mümkün olduğunca gölgede tutun. Doğal gölge yoksa gölgeli alanlar oluşturun. 
  • Hafif kumaşlardan oluşan uzun pantolon ve uzun kollu üstlerle bebeğinizi güneşten koruyun. 
  • Çocuğunuzun hassas cildini örten ve koruyan geniş kenarlı bir şapka taktığından emin olun. 
  • Bebeğiniz güneş yanığı olmuş gibi görünüyorsa onu hemen güneşten uzaklaştırın ve etkilenen bölgelere soğuk kompres uygulayın. 
  • Bebeğinizde herhangi bir güneş kremi kullanmadan önce çocuk doktorunuza danışın. 
Doğal Bebek Güneş Kremi ile Bebeğinizi Güneş Işınlarının Zararlı Etkilerinden Güvenle Koruyun

Bebekler İçin Mineral Filtreli Güneş Kremi 

Bebeğiniz 6 aylık olduğunda, güneşin sert ışınlarına maruz kalmaması için güneş kremi uygulamalısınız. 6 aydan küçük bebekler için güneş koruyucu kullanmadan önce doktora danışmanız oldukça önemlidir. Mineral bazlı güneş kremleri, bebeğinizin hassas cildi için en iyisidir. Mineral güneş kremi, ultraviyole radyasyonun tüm spektrumuna karşı koruma sağlar. Mineral bileşenlerden oluşan filtreler bebeğin hassas cildinin yüzeyine oturarak güneş ışınlarını yansıtır. Cildi korumak için bir bariyer oluşturur ve en hassas ciltler tarafından bile oldukça tolere edilebilir. 

Bebeğinize, güneşin zararları için tam koruma sunan SPF 30 ve üstündeki geniş spektrumlu koruyucuları seçmelisiniz. Yüksek bir SPF değerine sahip bebek güneş kremleri, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına karşı daha fazla koruma sunar. SPF 50 güneş kremi, UVB ışınlarının yaklaşık %98’ini filtreler. UVA veya UVB ışınlarına çok fazla maruz kalmak çocuğunuzun cildi için zararlı olabilir. Bu yüzden, çocuğunuz için seçtiğiniz güneş koruyucunun her iki radyasyon türüne karşı filtreleme sağlamasına dikkat etmelisiniz. 

Doğal Bebek Güneş Kremi ile Bebeğinizi Güneş Işınlarının Zararlı Etkilerinden Güvenle Koruyun

Bebeğinizi Doğadan Gelen Saf Formüllerle Koruyun 

Mineral yağ, boya, paraben ve parfüm içermeyen bebek güneş kremleri mükemmel seçeneklerdir. Bebeğinizin cilt florasına dost shea yağı, aynı sefa yağı, tamanu yağı ve Hindistan cevizi yağı tamamen doğal nemlendirici etkileri sayesinde bebeğinizin cildini hem besler hem de korur. Losyon bazlı güneş kremleri, bebeğinizin cildinde kolayca emilir ve hafif yapısıyla sahilde geçireceğiniz bir günü keyfe dönüştürür. Sprey formundaki ürünler daha hafif yapıda olduğu için bebeğinizin vücuduna bu ürünleri kullanabilirsiniz. 

Bebeğinizin hem yüzüne hem de vücuduna komple bir koruma sağlamak için mineral formüllü bebek güneş kremleri ve vücut losyonlarından oluşan avantajlı paketleri de tercih edebilirsiniz. Bebekler için koruyucu kremleri güneşe çıkmadan en az bir saat önce uygulamanız gerekir. Yaklaşık 2 saatte bir güneş kremini tekrarlamanız da önemlidir. Incia, üretimden paketlemeye kadar insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen sürdürülebilir yöntemlerle çalışır. %100 doğal formüllü Incia bebek güneş kremleri ile çocuğunuzun hassas cildini en saf ve doğal bileşenler sayesinde güvenle koruyun!