Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Güneşin zararlı ışınlarından doğal yöntemlerle korunun?


Güneşin sıcak yüzünü gösterdiği yaz aylarında deniz, kum ve güneş ile buluşmak en büyük keyif. Ancak güneşlenip bronzlaşmak isterken cildinize zarar verebilirsiniz. Güneşin zararlı ışınları olarak da bilinen ultraviyole (UV) ışınları birçok sağlık sorununa neden olabilme riski taşır. Bronzlaşmak isterken bu tip sağlık sorunları ile karşılaşmamak, güneşten korunmak için mutlaka koruyucu ürünler kullanmak gerekir. Ancak kimyasal maddeler içeren güneş koruyucuları güneşten korusalar da içerdikleri sentetikler sebebiyle başka sorunlara yol açabilir. Dolayısıyla güneşten korunmak için en doğru yöntem doğal içerikli güneş kremleri kullanmaktır. 

Güneşin zararlı ışınlarından doğal yöntemlerle korunun?

Güneşin Zararları Nelerdir?

Güneşin zararları; ultraviyole ışınlarından kaynaklanan zararlardır. Ultraviyole ışınlarına korunmasız ve aşırı maruz kalmak çok sayıda soruna neden olabilme riski taşır. Ultraviyole ışınlarının zararları arasında şunlar sayılabilir: 

 • Güneş yanığı olarak adlandırılan yanıklar
 • Cildin en dış katmanında kalınlaşma
 • Çiller ve lekeler oluşması
 • Cilt yaşlanmasını hızlandırma
 • Cilt elastikiyetinde azalma
 • Cilt kanseri

Yapılan araştırmalar korunmasız olarak ultraviyole ışınlarına maruz kalma ile cilt kanseri arasında direkt ilişki olduğunu göstermiştir. Yani güneşten korunmak sanılandan çok daha önemli ve gereklidir. Yaz aylarında yalnızca güneşlenirken değil açık havada zaman geçirirken de cildi bu ışınlardan korumak gerekir. Çoğu kişi bu önemli noktayı atlar ancak açık hava etkinliklerinde maruz kalınan ultraviyole ışınları da güneşlenirken olduğu gibi zararlıdır.  Dolayısıyla yazın gündüzleri dışarı çıkarken güneşten koruyacak ürünler kullanmak gerekir. Çantanızda bu ürünlerden bulundurmanız, gerek duyunca tekrar sürmeniz ultraviyole ışınlarının zararlarından tam olarak korunmanızı sağlar. 

Kimyasal İçerikli Koruyucular Risk Teşkil Edebilir

Güneşten ya da daha doğru bir ifade ile ultraviyole ışınlarından korunmak önemlidir ancak bunun için kimyasal içerikli güneş kremleri kullanmak da sağlık açısından bazı riskler taşır. Bu kremlerde bulunan kimyasallar özellikle hassas ciltli bireyler ve çocuklar için tahriş edici olabilir. Ayrıca gözeneklerden vücuda karışan kimyasallar hormonal değişimler gibi bazı sorunlara da yol açabilir. Tüm bu sebeplerle güneşten korunmak için kullanacağınız ürünlerin doğal olması da önemlidir. Ancak doğal bronzlaştırıcı kullanarak herhangi bir risk taşımayan şekilde güneşin zararlı ışınlarından korunup, sağlıklı ve güvenli şekilde bronzlaşabilirsiniz. 

Güneşin zararlı ışınlarından doğal yöntemlerle korunun?

Doğal Bronzlaştırıcı İle Bronzluk

INCIA tarafından özel olarak formüle edilip üretilen doğal bronzlaştırıcı yağ hiçbir sentetik madde ve parfüm içermez.

 • Havuç tohumu yağı
 • Susam yağı
 • Keten tohumu yağı
 • Ayçiçek yağı
 • Skualen
 • Avokado yağı
 • Kakao yağı
 • Makademya yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Doğal E vitamini

içeren doğal bronzlaştırıcı cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korurken, aynı zamanda cildinize bakım yapıp sağlıklı şekilde bronzlaşmanızı sağlar. İçerdiği E vitamini cildinizi beslerken, kakao yağı ve havuç yağı bronzlaştırır. Yapay parfüm içermeyen doğal bronzlaştırıcı yağ içerdiği doğal esansiyel yağlardan üretilen parfümü  sayesinde çok hoş bir kokuya sahiptir. Yaz aylarının ruhuna uygun aromasıyla, bronzlaşırken mis gibi koktuğunuzu hissettirir.

İhtiyacınız Olan Tüm Doğal Ürünler INCIA’da

Günümüzde sentetik ürünlerin hem insanlara hem de çevreye zararları eskiye kıyasla çok daha iyi biliniyor. Bu konuda bilinçli kişiler sağlıklarını ve doğayı korumak için kimyasal içerikli ürünlerden uzak durmaya çalışır. Hayatın her anında ihtiyacınız olabilecek bronzlaştırıcıdan, mineral filtreli güneş kremlerine, doğal ev temizlik ürünlerinden bebek bakım ürünlerine uzanan INCIA ürünleri ile kişisel bakımınızı ve temizliği doğadan gelen güçle yapabilme şansına sahipsiniz.

INCIA imzalı, her biri doğal, çevre ve sağlık dostu ürünleri hemen inceleyebilir; kendiniz, aileniz, bebeğiniz ve tüm sevdikleriniz için bu ürünlerden satın alabilirsiniz.