Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Neden Doğal Güneş Kremi Kullanmalıyız?


Cilt sağlığı için güneş kremi kullanmak yılın her döneminde gereklidir. Ozon tabakasının incelmesiyle birlikte dünyaya gelen UV ışınları her geçen yıl daha güçlü bir etki bırakır. Bu noktada güneş kremi kullanımı bakım işlevine ek olarak sağlığınızı da korur. Her bakım ürününde olduğu gibi güneş kremlerinde de doğal olan seçeneklerin tercih edilmesi kullanıcılarına birçok avantaj kazandırır. Doğal güneş kremi kullanımı cilde ihtiyaç duyduğu vitaminleri sunar ve yaşlanma, kırışıklık, kuruma, leke gibi cilt problemlerine karşı da koruma sağlar. 

Neden Doğal Güneş Kremi Kullanmalıyız?

Güneş Kremi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Güneş kremi seçimi yaparken, göz önünde bulundurulabilecek belli başlı kriterler mevcuttur. Bu kriterlere dikkat etmek üründen yüksek verim almanızı sağlamanın yanı sıra cilt sağlığınız için de önemlidir. Güneş kremi çeşitleri arasında karar verirken ürünün doğal olmasına dikkat edebilirsiniz. Doğal bitki özlerinden elde edilen krem seçenekleri her kullanımda farkını hissettirir. Seçiminizi yaparken kremin cilt tipinize uygun olmasını göz önünde bulundurmalısınız. Böylelikle üründen yüksek verim elde edebilirsiniz. Cilt hassasiyetinize uygun olan koruma faktörü sunan ürünleri seçebilirsiniz. Böylelikle beklenmedik sorunlarla karşılaşmazsınız. Güneş kremi seçerken içeriğe dikkat etmeniz de etkili sonuçlar sunar. Cilt sağlığına iyi gelen minerallere sahip krem çeşitleri daha sağlıklı bir cilt yapısını beraberinde getirir.

Doğal Güneş Kremi Kullanmalıyız

Cildinizi Güneşin Zararlı Işınlarına Karşı Koruyun

Bitkisel güneş kremleri güneşin zararlı ışınlarına karşı yıl boyu koruma sağlar. Bitkisel içeriğe sahip olan krem seçenekleri içerdikleri doğal bileşenler sayesinde deri hastalıklarının önüne geçer. Gün içerisinde maruz kalınan UV ışınları iltihap, yaşlanma, kuruma, leke ve yanık gibi çeşitli rahatsızlıklara neden olur. Doğal bitki özlerinden elde edilen güneş kremleri cildin melanin seviyesini artırır. Düzenli kullanımla gelen cilt koruması sayesinde nemin cilde hapsolması sağlar. Bu sayede cildin kuruyup çatlamasının önüne geçilir. Cildin zararlı ışınlardan etkilenmeden esnekliğini koruması için keratin ve elastin gibi proteinler doğal güneş kremleriyle birlikte gelir. Kısa ve uzun vadede avantaj kazandıran bitkisel güneş kremi çeşitlerine göz atabilirsiniz. 

Sentetik İçerikli Güneş Kremi Zararları

Ecocert Sertifikalı Doğal Güneş Kremi Ürünleri 

INCIA %100 Doğal Güneş Kremi ürünleri kullanıcılarına Ecocert sertifikalı doğal mineral filtre tasarımıyla ulaşır. Doğal mineral filtre yapısı güneş kreminin cilt yüzeyinde kalmasını sağlar. Bu özellik güneş ışığını uzun süreli olarak yansıtmanıza katkıda bulunur. Doğal filtreye sahip ürünler kimyasal filtreli güneş kremi seçeneklerine oranla UV ışınlarını çok daha etkili bir şekilde yansıtır. Aynı zamanda doğal filtre tasarımına sahip olan ürünler cilde uyguladığı penetrasyon seviyesiyle de üstün performans sunar. Cilt yapısını onarıcı etkilere de sahip olan doğal güneş kremi çeşitleriyle istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.